Produkcja kosmetyków na zlecenie

Zgodnie z normami, na czas i w rozsądnej cenie

do
tygodni na produkcję
m2
powierzchni produkcyjnej
tys. m3
przestrzeni magazynowej
do tys. szt.
produkcji miesięcznej

Co wyróżnia nasze usługi produkcji kosmetyków?

ElastycznośćElastyczność

Produkujemy szeroki zakres kosmetyki pielęgnacyjnej: emulsje, płyny, peelingi, oraz produkty stałe. Możemy zapakować je w butelki, słoiki, airlessy, tuby polietylenowe, tuby polipropylenowe oraz tuby aluminiowe. Umożliwiamy foliowanie kartonów.

StandardyStandardy

Nie tylko działamy w pełni zgodnie z normą ISO 22716:2009 (Dobre Praktyki Produkcji Kosmetyków) oraz IFS HPC, ale także nasz system jest certyfikowany i corocznie auditowany przez uznaną na całym świecie organizację - TÜV SÜD.

Kontrola jakościKontrola jakości

Nasz dział zapewnienia i kontroli jakości koncentruje się nie tylko na sprawdzaniu jakości produktów, ale monitoruje warunki oraz stale bada we własnym laboratorium mikrobiologicznym wodę, wymazy z powietrza, urządzeń oraz dłoni i ubrań pracowników.

Wysokiej jakości wodaWysokiej jakości woda

W większości kosmetyków znajduje się woda - czasem jej zawartość jest bardzo wysoka, dlatego jej jakość jest elementem kluczowym. Stosujemy nowoczesną stację uzdatniania wody z wewnętrznym obiegiem, sterylizacją i monitoringiem parametrów czystości.

Dotrzymywanie terminówDotrzymywanie terminów

Standardowo produkcję realizujemy w terminie do 12 tygodni od złożenia zamówienia. Nie zdarzają nam się opóźnienia - za wyjątkiem sytuacji, w której wystąpiłyby globalne problemy z dostępnością niezbędnych do produkcji surowców.

Doświadczony personelDoświadczony personel

Jesteśmy zakładem, który szanuje wszystkich pracowników. Zgrany, doświadczony zespół to gwarancja jakościowej usługi i nie tuszowania ewentualnych pomyłek, które odkryte na późniejszym etapie są bardzo kosztowne.

DokumentacjaDokumentacja

Do wykonywanej produkcji dostarczamy pełną dokumentację: raporty partii i szarży z wyszczególnionymi uszkodzonymi komponentami, wyniki badań mikrobiologicznych, wyniki skróconych badań stabilności czy raport z kontroli towaru paczkowanego.

Rozsądne cenyRozsądne ceny

Staramy się, by koszty naszych usług miały bardzo dobrą relację do jakości. Nie znaczy to, że jesteśmy najtańsi, jednak w zamian dajemy wysoką jakość i dużo spokoju. Powyżej standardowej ilości (3000-7000 szt.) stosowane są korzystne rabaty.

Dobra logistykaDobra logistyka

Korzystamy z własnego, wyspecjalizowanego oprogramowania do zarządzania stanami surowców, uwzględniającego specyfikę branży i zarządzamy magazynem według metody Lean. Utrzymujemy dobre relacje z dostawcami surowców.

Nowoczesny magazynNowoczesny magazyn

Posiadamy magazyn wysokiego składowania z kontrolowanymi parametrami środowiskowymi. Posiada on nie tylko ogrzewanie, ale nawet klimatyzację na czas największych upałów. Do przechowywania surowców służy specjalne pomieszczenie zimne.

Wsparcie laboratoriumWsparcie laboratorium

Przenoszenie procesów technologicznych ze skali laboratoryjnej do technologicznej nie jest zadaniem prostym. Dział produkcji jest tu wspierany przez naszych technologów, którzy odpowiadają za skuteczne wdrożenie każdego nowego produktu.

Tylko dla stałych klientówTylko dla stałych klientów

Usługi produkcyjne oferujemy wyłącznie dla firm, którym rozwijamy marki. Unikamy nagłych zleceń na samą produkcję, które, pomimo dodatkowego zarobku, blokowałyby realizację zleceń dla naszych stałych klientów. Dzięki temu dotrzymujemy terminów.

Potrzebujesz więcej informacji o produkcji?

Pamiętaj, że produkujemy wyłącznie dla firm, którym rozwijamy marki. Zajrzyj na naszą stronę opisującą usługi - znajdziesz tam szczegółowy opis procesu recepturowania.
Jeśli chciałbyś poczytać o naszej filozofii, zapraszamy na profil w serwisie LinkedIn - znajdziesz tam nasze wartościowe, branżowe artykuły.

Brzmi interesująco?

Skontaktuj się z nami