Indywidualne receptury kosmetyków

Recepturowanie kosmetyków na najwyższym światowym poziomie

+
lat doświadczenia
pracowników R&D
do
nowych receptur rocznie
+
klientów

Co przekłada się na finalną jakość?

InnowacyjnośćInnowacyjność

Receptury tworzymy z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć kosmetologii o potwierdzonej skuteczności w testach in vivo i in vitro. Zdarza się, że wprowadzamy nowoczesne surowce jako pierwsi w Polsce, lub tworzmy unikalne surowce na zlecenie klienta.

NaturaNatura

Kochamy naturalne oleje, masła roślinne czy aktywne ekstrakty, więc stosujemy je licznie w naszy recepturach. Unikamy za to olejów mineralnych (wazelina, parafina), syntetycznych emulgatorów, PEG-ów oraz pochodnych ropy naftowej.

DoświadczenieDoświadczenie

Posiadamy bardzo doświadczony zespół, który stworzył wiele rynkowych przebojów dla różnych marek i różnych półek cenowych. Gwarantuje to jakości produktów, które tworzymy. Pod okiem doświadczonych technologów rozwijają się młodzi laboranci.

WspółpracaWspółpraca

Każda receptura powstaje do momentu pełnej akceptacji ze strony klienta. Nasi klienci mają realny wpływ na to, co tworzymy. Próbki obiecujących próbek przesyłamy kurierem i czekamy na opinię zwrotną, by zbliżać się do wymarzonego ideału klienta.

CzasCzas

Posiadając duży, doświadczony zespół R&D, minimalizujemy ryzyko wydłużenia prac laboratoryjnych, a tym samym przesunięcia premiery produktu. Jako opcję oferujemy zabezpieczenia w postaci badania dodatkowych, delikatnie zmienionych wersji.

DokumentacjaDokumentacja

Opracowujemy pełną dokumentację na rynek UE oraz koordynujemy jej kompletację na inne rynki. Nasz wewnętrzny Safety Assessor bierze udział w projekcie na każdym jego etapie - od zatwierdzenia surowców po kompletację PIFu.

BezpieczeństwoBezpieczeństwo

Tworząc receptury unikamy nienaturalnych surowców takie jak: parabeny, silikony, niektóre nanomateriały czy alergeny. Skład i zakres badań dobieramy tak, aby nie było problemu z rejestracją produktu na wskazanych rynkach docelowych.

PartnerstwoPartnerstwo

Szanujemy naszych klientów i ich interes od początku współpracy: stosując umowę o zachowaniu poufności, przenosząc majątkowe prawa autorskie do receptur czy też pozwalając określić całkowity koszt usługi na początkowym etapie prac.

WyposażenieWyposażenie

Nasze laboratorium R&D jest znakomicie wyposażone, m.in. w naukowy sprzęt badawczy marki Courage+Khazaka. Pozwala nam on na sprawdzenie skuteczności tworzonych kosmetyków już na wczesnym etapie wstępnych wersji receptury.

Własne surowceWłasne surowce

Umożliwiamy korzystanie z tworzonych przez nas surowców (dla największych projektów nawet na wyłączność) - cechują się one dużymi stężeniami, naturalnymi konserwantami, bardzo niskim śladem węglowym, a czasem powstają z odpadów rolniczych.

KontrolaKontrola

Proces tworzenia receptur jest ewidencjonowany w naszym własnym oprogramowaniu, które raportuje postępy prac do systemu wymiany informacji z klientem na platformie do zarządzania projektami. W każdej chwili klient wie, co się dzieje w jego projekcie.

Łatwe wdrożenieŁatwe wdrożenie

Tworzenie receptur przez firmę, która jednocześnie będzie je produkować to gwarancja bezproblemowego wdrożenia. Przenoszenie procesów produkcyjnych pomiędzy firmami jest czynnością skomplikowaną technologicznie i czasochłonną.

Potrzebujesz więcej informacji o recepturowaniu?

Zajrzyj na naszą stronę opisującą usługi - znajdziesz tam szczegółowy opis procesu recepturowania - od zapytania po doradztwo powdrożeniowe.
Jeśli chciałbyś poczytać o naszej filozofii, zapraszamy na profil w serwisie LinkedIn - znajdziesz tam nasze wartościowe, branżowe artykuły.

Brzmi interesująco?

Skontaktuj się z nami